YUKA Ajans

HAKKIMIZDA

Yuka Ajans, 360 derece editörlük ve metin yazarlığı hizmetleri veren, yazarlar ile yayıncıları buluşturan, butik olarak PR çalışmaları yapan bir editörlük, proje danışmanlığı ve iletişim ajansıdır. Yaratıcı düşüncenin ve iç motivasyonun gücüne inanan Yuka, fayda ve değer odaklı iş anlayışıyla hizmet vermektedir.

Yuka, sahip olduğu değerler ve bütüncül bakış açısıyla editörlük ve yayın danışmanlığına yeni bir boyut kazandırmayı hedeflemektedir.

Serda Kranda Kapucuoğlu | www.serdakranda.com
Kişisel gelişim ve farkındalık dergisi Mümkün Dergi ve Yuka Editörlük’te kurucu ortak. Kitap projeleri, yayın danışmanlığı, yazar koçluğu ve geliştirici editörlük yapıyor. Kurucusu olduğu ZB Akademi’nin Bi’ Oda Atölye markası altında kişisel gelişim ve yazarlık atölyeleri düzenliyor, 21 Gün Okuyanları adlı okuma kulübünü sürdürüyor. Edebiyat, felsefe, mitoloji ve psikolojiyle ilgileniyor. Yayıncılık ve iletişim sektörlerinde çalıştı. Metin yazarlığı, yayın yönetmenliği, editörlük, yazar koçluğu, eğitmenlik ve danışmanlık yaptı. Pek çok kitap projesinde proje editörü olarak yer aldı. Medya ve Yayıncılık sektördeki 20. Yılı. 1979 İstanbul doğumlu. Evli ve iki kız annesi. 

Yaprak Çetinkaya | www.yaprakcetinkaya.com
Yuka Ajans, Yuka Editörlük, Yuka Dükkan ve Mümkün Dergi’de kurucu ortak. Gazetecilik eğitimini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde aldı. Bilinçli bir seçimle tercih ettiği mesleğine İzmir Yeni Asır Gazetesi’nde henüz öğrenciyken başladı. Muhabirlikten editörlüğe, haber müdürlüğünden yayın yönetmenliğine farklı görevlerde daima mesleğine aşık bir hal ile çalıştı. Doğan Dergi Burda Grubu’nda Formsante Dergisi editörlüğü, haber müdürlüğü, Bebeğimle Elele Dergisi yazı işleri müdürlüğü, Pozitif Dergisi yayın yönetmenliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen sağlık kurumlarının dergilerinde editör ve yayın yönetmeni olarak yer aldı. Bu süreçte gazeteciliği en çok wellbeing, kişisel gelişim, psikoloji, ezoterizm, mitoloji gibi aslında hayatın her alanında var olan ama daha az konuşulan konular üzerinden yapmayı sevdiğini fark etti. Aynı dönemde bu alanlarda değerli çalışmalar yapan uzmanların kitap editörlüklerini yapmaya başladı.Özellikle dergi okuyucusuna en doğru bilgiyi aktarma misyonu ile çok değerli eğitmenlerden Kuantum Koçluk, Kristal Geometri, Recall Healing, Tarot, sembol okuma, rüya analizi, ezoterizm gibi konularda eğitimler aldı.  

Değerlerimiz
Yaratıcılık
Güvenilirlik
Fayda
Yol Arkadaşlığı
Paylaşımcılık
İyimserlik
Açık görüşlülük
Esneklik